Leipzig Anger-Crottendorf till Lauta (Niederlausitz) Tidtabell
Söndag 28 april 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Falkenberg/E., Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:12 | 09:12 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 07:19 | 09:19 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 07:21 | 09:21 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 07:24 | 09:24 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 07:26 | 09:26 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 07:28 | 09:28 |
Leipzig, Markt | 07:30 | 09:30 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 07:31 | 09:31 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 07:58 | 09:58 |
Leipzig, Nord | 08:01 | 10:01 |
Leipzig Mockauer Straße | 08:04 | 10:04 |
Leipzig, S-Bahnhof Thekla | 08:06 | 10:06 |
Leipzig, Heiterblick | 08:10 | 10:10 |
Taucha | 08:13 | 10:13 |
Pönitz, Bahnhof | 08:17 | 10:17 |
Jesewitz, Bahnhof | 08:20 | 10:20 |
Eilenburg, Bahnhof | 08:27 | 10:27 |
Eilenburg, Bahnhof Ost | 08:30 | 10:30 |
Doberschütz, Bahnhof | 08:35 | 10:35 |
Mockrehna, Bahnhof | 08:39 | 10:39 |
Torgau, Bahnhof | 08:49 | 10:49 |
Beilrode, Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Rehfeld (EE), Bahnhof | 08:58 | 10:58 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 09:03 | 11:03 |
Linje | S4 | S4 |
Anslutningar | ||
Falkenberg/E., Bahnhof | 09:09 | 11:09 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 09:19 | 11:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 09:28 | 11:28 |
Plessa, Bahnhof | 09:33 | 11:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 09:41 | 11:41 |
Ruhland, Bahnhof | 09:50 | 11:50 |
Linje | RB49 | RB49 |
Anslutningar | ||
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 3:02 | 3:02 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Leipzig, Hauptbahnhof Falkenberg/E., Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 09:17 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:22 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig-Engelsdorf | 09:44 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:50 |
Linje | RE50 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:58 |
Leipzig, Nord | 10:01 |
Leipzig Mockauer Straße | 10:04 |
Leipzig, S-Bahnhof Thekla | 10:06 |
Leipzig, Heiterblick | 10:10 |
Taucha | 10:13 |
Pönitz, Bahnhof | 10:17 |
Jesewitz, Bahnhof | 10:20 |
Eilenburg, Bahnhof | 10:27 |
Eilenburg, Bahnhof Ost | 10:30 |
Doberschütz, Bahnhof | 10:35 |
Mockrehna, Bahnhof | 10:39 |
Torgau, Bahnhof | 10:49 |
Beilrode, Bahnhof | 10:53 |
Rehfeld (EE), Bahnhof | 10:58 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 11:03 |
Linje | S4 |
Anslutningar | |
Falkenberg/E., Bahnhof | 11:09 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 11:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 11:28 |
Plessa, Bahnhof | 11:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 11:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:50 |
Linje | RB49 |
Anslutningar | |
Ruhland, Bahnhof | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 12:14 |
Linje | RE15 |
Restid | 2:57 |
Måndag 29 april 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Falkenberg/E., Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:12 | 09:12 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 07:19 | 09:19 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 07:21 | 09:21 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 07:24 | 09:24 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 07:26 | 09:26 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 07:28 | 09:28 |
Leipzig, Markt | 07:30 | 09:30 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 07:31 | 09:31 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 07:58 | 09:58 |
Leipzig, Nord | 08:01 | 10:01 |
Leipzig Mockauer Straße | 08:04 | 10:04 |
Leipzig, S-Bahnhof Thekla | 08:06 | 10:06 |
Leipzig, Heiterblick | 08:10 | 10:10 |
Taucha | 08:13 | 10:13 |
Pönitz, Bahnhof | 08:17 | 10:17 |
Jesewitz, Bahnhof | 08:20 | 10:20 |
Eilenburg, Bahnhof | 08:27 | 10:27 |
Eilenburg, Bahnhof Ost | 08:30 | 10:30 |
Doberschütz, Bahnhof | 08:35 | 10:35 |
Mockrehna, Bahnhof | 08:39 | 10:39 |
Torgau, Bahnhof | 08:49 | 10:49 |
Beilrode, Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Rehfeld (EE), Bahnhof | 08:58 | 10:58 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 09:03 | 11:03 |
Linje | S4 | S4 |
Anslutningar | ||
Falkenberg/E., Bahnhof | 09:09 | 11:09 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 09:19 | 11:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 09:28 | 11:28 |
Plessa, Bahnhof | 09:33 | 11:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 09:41 | 11:41 |
Ruhland, Bahnhof | 09:50 | 11:50 |
Linje | RB49 | RB49 |
Anslutningar | ||
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 3:02 | 3:02 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Leipzig, Hauptbahnhof Falkenberg/E., Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:17 | 09:17 |
Leipzig-Engelsdorf | 07:22 | 09:22 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig-Engelsdorf | 07:44 | 09:44 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 07:50 | 09:50 |
Linje | RE50 | RE50 |
Anslutningar | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 07:58 | 09:58 |
Leipzig, Nord | 08:01 | 10:01 |
Leipzig Mockauer Straße | 08:04 | 10:04 |
Leipzig, S-Bahnhof Thekla | 08:06 | 10:06 |
Leipzig, Heiterblick | 08:10 | 10:10 |
Taucha | 08:13 | 10:13 |
Pönitz, Bahnhof | 08:17 | 10:17 |
Jesewitz, Bahnhof | 08:20 | 10:20 |
Eilenburg, Bahnhof | 08:27 | 10:27 |
Eilenburg, Bahnhof Ost | 08:30 | 10:30 |
Doberschütz, Bahnhof | 08:35 | 10:35 |
Mockrehna, Bahnhof | 08:39 | 10:39 |
Torgau, Bahnhof | 08:49 | 10:49 |
Beilrode, Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Rehfeld (EE), Bahnhof | 08:58 | 10:58 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 09:03 | 11:03 |
Linje | S4 | S4 |
Anslutningar | ||
Falkenberg/E., Bahnhof | 09:09 | 11:09 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 09:19 | 11:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 09:28 | 11:28 |
Plessa, Bahnhof | 09:33 | 11:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 09:41 | 11:41 |
Ruhland, Bahnhof | 09:50 | 11:50 |
Linje | RB49 | RB49 |
Anslutningar | ||
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 2:57 | 2:57 |
Tisdag 30 april 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:47 | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 07:52 | 09:52 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig-Engelsdorf | 08:05 | 10:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 08:09 | 10:09 |
Wurzen, Bahnhof | 08:18 | 10:18 |
Kühren, Bahnhof | 08:23 | 10:23 |
Dahlen, Bahnhof | 08:29 | 10:29 |
Oschatz, Bahnhof | 08:36 | 10:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Glaubitz Bahnhof | 09:00 | 11:00 |
Nünchritz Bahnhof | 09:02 | 11:02 |
Priestewitz Bahnhof | 09:11 | 11:11 |
Linje | RE50 | RE50 |
Anslutningar | ||
Priestewitz Bahnhof | 09:20 | 11:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 09:30 | 11:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 09:38 | 11:38 |
Ortrand, Bahnhof | 09:47 | 11:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 2:27 | 2:27 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 08:52 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig-Engelsdorf | 09:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:09 |
Wurzen, Bahnhof | 09:18 |
Kühren, Bahnhof | 09:23 |
Dahlen, Bahnhof | 09:29 |
Oschatz, Bahnhof | 09:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 09:53 |
Glaubitz Bahnhof | 10:00 |
Nünchritz Bahnhof | 10:02 |
Priestewitz Bahnhof | 10:11 |
Linje | RE50 |
Anslutningar | |
Priestewitz Bahnhof | 10:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 10:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 10:38 |
Ortrand, Bahnhof | 10:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:56 |
Linje | RE18 |
Anslutningar | |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:27 |
Onsdag 1 maj 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:47 | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 07:52 | 09:52 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig-Engelsdorf | 08:05 | 10:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 08:09 | 10:09 |
Wurzen, Bahnhof | 08:18 | 10:18 |
Kühren, Bahnhof | 08:23 | 10:23 |
Dahlen, Bahnhof | 08:29 | 10:29 |
Oschatz, Bahnhof | 08:36 | 10:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Glaubitz Bahnhof | 09:00 | 11:00 |
Nünchritz Bahnhof | 09:02 | 11:02 |
Priestewitz Bahnhof | 09:11 | 11:11 |
Linje | RE50 | RE50 |
Anslutningar | ||
Priestewitz Bahnhof | 09:20 | 11:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 09:30 | 11:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 09:38 | 11:38 |
Ortrand, Bahnhof | 09:47 | 11:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 2:27 | 2:27 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 08:52 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig-Engelsdorf | 09:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:09 |
Wurzen, Bahnhof | 09:18 |
Kühren, Bahnhof | 09:23 |
Dahlen, Bahnhof | 09:29 |
Oschatz, Bahnhof | 09:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 09:53 |
Glaubitz Bahnhof | 10:00 |
Nünchritz Bahnhof | 10:02 |
Priestewitz Bahnhof | 10:11 |
Linje | RE50 |
Anslutningar | |
Priestewitz Bahnhof | 10:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 10:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 10:38 |
Ortrand, Bahnhof | 10:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:56 |
Linje | RE18 |
Anslutningar | |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:27 |
Torsdag 2 maj 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:47 | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 07:52 | 09:52 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig-Engelsdorf | 08:05 | 10:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 08:09 | 10:09 |
Wurzen, Bahnhof | 08:18 | 10:18 |
Kühren, Bahnhof | 08:23 | 10:23 |
Dahlen, Bahnhof | 08:29 | 10:29 |
Oschatz, Bahnhof | 08:36 | 10:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Glaubitz Bahnhof | 09:00 | 11:00 |
Nünchritz Bahnhof | 09:02 | 11:02 |
Priestewitz Bahnhof | 09:11 | 11:11 |
Linje | RE50 | RE50 |
Anslutningar | ||
Priestewitz Bahnhof | 09:20 | 11:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 09:30 | 11:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 09:38 | 11:38 |
Ortrand, Bahnhof | 09:47 | 11:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 2:27 | 2:27 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 08:52 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig-Engelsdorf | 09:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:09 |
Wurzen, Bahnhof | 09:18 |
Kühren, Bahnhof | 09:23 |
Dahlen, Bahnhof | 09:29 |
Oschatz, Bahnhof | 09:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 09:53 |
Glaubitz Bahnhof | 10:00 |
Nünchritz Bahnhof | 10:02 |
Priestewitz Bahnhof | 10:11 |
Linje | RE50 |
Anslutningar | |
Priestewitz Bahnhof | 10:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 10:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 10:38 |
Ortrand, Bahnhof | 10:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:56 |
Linje | RE18 |
Anslutningar | |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:27 |
Fredag 3 maj 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:47 | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 07:52 | 09:52 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig-Engelsdorf | 08:05 | 10:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 08:09 | 10:09 |
Wurzen, Bahnhof | 08:18 | 10:18 |
Kühren, Bahnhof | 08:23 | 10:23 |
Dahlen, Bahnhof | 08:29 | 10:29 |
Oschatz, Bahnhof | 08:36 | 10:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Glaubitz Bahnhof | 09:00 | 11:00 |
Nünchritz Bahnhof | 09:02 | 11:02 |
Priestewitz Bahnhof | 09:11 | 11:11 |
Linje | RE50 | RE50 |
Anslutningar | ||
Priestewitz Bahnhof | 09:20 | 11:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 09:30 | 11:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 09:38 | 11:38 |
Ortrand, Bahnhof | 09:47 | 11:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 2:27 | 2:27 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 08:52 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig-Engelsdorf | 09:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:09 |
Wurzen, Bahnhof | 09:18 |
Kühren, Bahnhof | 09:23 |
Dahlen, Bahnhof | 09:29 |
Oschatz, Bahnhof | 09:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 09:53 |
Glaubitz Bahnhof | 10:00 |
Nünchritz Bahnhof | 10:02 |
Priestewitz Bahnhof | 10:11 |
Linje | RE50 |
Anslutningar | |
Priestewitz Bahnhof | 10:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 10:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 10:38 |
Ortrand, Bahnhof | 10:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:56 |
Linje | RE18 |
Anslutningar | |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:27 |
Lördag 4 maj 2024 07:00
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig, Hauptbahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:42 |
Leipzig, S-Bf. Stötteritz | 08:49 |
Leipzig, Bahnhof Völkerschlachtdenkmal | 08:51 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 08:54 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 08:56 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 08:58 |
Leipzig, Markt | 09:00 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:01 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:12 |
Taucha | 09:21 |
Eilenburg, Bahnhof | 09:31 |
Torgau, Bahnhof | 09:49 |
Beilrode, Bahnhof | 09:53 |
Falkenberg/E., Bahnhof | 10:07 |
Bad Liebenwerda, Bahnhof | 10:19 |
Elsterwerda-Biehla, Bahnhof | 10:28 |
Plessa, Bahnhof | 10:33 |
Lauchhammer, Bahnhof | 10:41 |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:32 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 07:47 | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 07:52 | 09:52 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Leipzig-Engelsdorf | 08:05 | 10:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 08:09 | 10:09 |
Wurzen, Bahnhof | 08:18 | 10:18 |
Kühren, Bahnhof | 08:23 | 10:23 |
Dahlen, Bahnhof | 08:29 | 10:29 |
Oschatz, Bahnhof | 08:36 | 10:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:53 | 10:53 |
Glaubitz Bahnhof | 09:00 | 11:00 |
Nünchritz Bahnhof | 09:02 | 11:02 |
Priestewitz Bahnhof | 09:11 | 11:11 |
Linje | RE50 | RE50 |
Anslutningar | ||
Priestewitz Bahnhof | 09:20 | 11:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 09:30 | 11:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 09:38 | 11:38 |
Ortrand, Bahnhof | 09:47 | 11:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:02 | 12:02 |
Hosena, Bahnhof | 10:10 | 12:10 |
Lauta Bahnhof | 10:14 | 12:14 |
Linje | RE15 | RE15 |
Restid | 2:27 | 2:27 |
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf Leipzig-Engelsdorf Priestewitz Bahnhof Ruhland, Bahnhof Lauta Bahnhof
Leipzig, S-Bahnhof Anger-Crottendorf | 08:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 08:52 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Leipzig-Engelsdorf | 09:05 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:09 |
Wurzen, Bahnhof | 09:18 |
Kühren, Bahnhof | 09:23 |
Dahlen, Bahnhof | 09:29 |
Oschatz, Bahnhof | 09:36 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 09:53 |
Glaubitz Bahnhof | 10:00 |
Nünchritz Bahnhof | 10:02 |
Priestewitz Bahnhof | 10:11 |
Linje | RE50 |
Anslutningar | |
Priestewitz Bahnhof | 10:20 |
Großenhain Cottbuser Bahnhof | 10:30 |
Lampertswalde Bahnhof | 10:38 |
Ortrand, Bahnhof | 10:47 |
Ruhland, Bahnhof | 10:56 |
Linje | RE18 |
Anslutningar | |
Ruhland, Bahnhof | 11:02 |
Hosena, Bahnhof | 11:10 |
Lauta Bahnhof | 11:14 |
Linje | RE11 |
Restid | 2:27 |