Train O'Clock

Ylivieska til Kuopio Tog Køreplan

Find rejse

Lørdag den 18. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:37
Nivala13:55
Haapajärvi14:13
Pyhäsalmi14:34
Kiuruvesi14:54
Runni15:05
Iisalmi15:18
TognummerHDM 494
Skift
Iisalmi15:35
Lapinlahti15:52
Alapitkä16:09
Siilinjärvi16:23
Kuopio16:42
TognummerIC 70
Rejsetid3:05

Ylivieska Pasila Kuopio

Ylivieska17:25
Kannus17:45
Kokkola18:06
Kruunupyy18:17
Pännäinen18:29
Härmä18:49
Kauhava18:58
Lapua19:07
Seinäjoki19:28
Jalasjärvi19:49
Parkano20:08
Sisättö20:24
Tampere21:00
Tikkurila22:20
Pasila22:28
TognummerS 56
Skift
Pasila14:20
Tikkurila14:31
Lahti15:13
Kouvola15:50
Mäntyharju16:28
Mikkeli16:54
Pieksämäki17:37
Suonenjoki18:02
Kuopio18:30
TognummerS 67
Rejsetid25:05

Ylivieska Tikkurila Kuopio

Ylivieska14:4116:34
Kokkola15:2117:13
Voltti-17:51
Pännäinen15:38-
Jalasjärvi-18:49
Ratikylä-19:06
Vahojärvi-19:27
Seinäjoki16:2818:28
Ylivalli16:52-
Parkano17:09-
Sisättö17:24-
Tampere18:0020:00
Tikkurila19:1921:19
TognummerIC 26IC 34
Skift
Tikkurila19:3608:31
Lahti20:1309:13
Kouvola20:5109:50
Hillosensalmi-10:14
Mäntyharju21:2910:31
Mikkeli21:5410:57
Pieksämäki22:3311:37
Suonenjoki22:5812:01
Kuopio23:2512:29
TognummerIC 73IC 63
Rejsetid8:4419:55

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere11:51
TognummerIC 22
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid6:47

Søndag den 19. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:3719:12
Nivala13:5519:30
Haapajärvi14:1319:48
Pyhäsalmi14:3420:09
Kiuruvesi14:5420:32
Runni15:0520:43
Iisalmi15:1820:55
TognummerHDM 494HDM 496
Skift
Iisalmi15:3521:28
Lapinlahti15:5221:44
Alapitkä16:09-
Siilinjärvi16:2322:06
Kuopio16:4222:24
TognummerIC 70IC 710
Rejsetid3:053:12

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere11:51
TognummerIC 22
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid6:47

Mandag den 20. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:3719:12
Nivala13:5519:30
Haapajärvi14:1319:48
Pyhäsalmi14:3420:09
Kiuruvesi14:5420:32
Runni15:0520:43
Iisalmi15:1820:55
TognummerHDM 494HDM 496
Skift
Iisalmi15:3521:28
Lapinlahti15:5221:44
Alapitkä16:09-
Siilinjärvi16:2322:06
Kuopio16:4222:24
TognummerIC 70IC 710
Rejsetid3:053:12

Ylivieska Tikkurila Kuopio

Ylivieska22:31
Kannus22:55
Kokkola23:31
Pännäinen23:53
Kauhava00:32
Lapua00:43
Seinäjoki01:15
Parkano02:05
Lielahti02:49
Tampere03:45
Toijala04:12
Hämeenlinna04:38
Riihimäki05:03
Tikkurila05:39
TognummerPYO 266
Skift
Tikkurila14:31
Lahti15:13
Kouvola15:50
Mäntyharju16:28
Mikkeli16:54
Pieksämäki17:37
Suonenjoki18:02
Kuopio18:30
TognummerIC 67
Rejsetid19:59

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska07:35
Kokkola08:15
Pännäinen08:31
Kauhava09:00
Seinäjoki09:26
Jalasjärvi09:49
Sisättö10:24
Tampere10:51
TognummerIC 36
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid8:00

Tirsdag den 21. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:3719:12
Nivala13:5519:30
Haapajärvi14:1319:48
Pyhäsalmi14:3420:09
Kiuruvesi14:5420:32
Runni15:0520:43
Iisalmi15:1820:55
TognummerHDM 494HDM 496
Skift
Iisalmi15:3521:28
Lapinlahti15:5221:44
Alapitkä16:09-
Siilinjärvi16:2322:06
Kuopio16:4222:24
TognummerIC 70IC 710
Rejsetid3:053:12

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska07:35
Kokkola08:15
Pännäinen08:31
Kauhava09:00
Seinäjoki09:26
Jalasjärvi09:49
Sisättö10:24
Tampere10:51
TognummerIC 36
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid8:00

Onsdag den 22. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:3719:12
Nivala13:5519:30
Haapajärvi14:1319:48
Pyhäsalmi14:3420:09
Kiuruvesi14:5420:32
Runni15:0520:43
Iisalmi15:1820:55
TognummerHDM 494HDM 496
Skift
Iisalmi15:3521:28
Lapinlahti15:5221:44
Alapitkä16:09-
Siilinjärvi16:2322:06
Kuopio16:4222:24
TognummerIC 70IC 710
Rejsetid3:053:12

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska07:35
Kokkola08:15
Pännäinen08:31
Kauhava09:00
Seinäjoki09:26
Jalasjärvi09:49
Sisättö10:24
Tampere10:51
TognummerIC 36
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid8:00

Torsdag den 23. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:3719:12
Nivala13:5519:30
Haapajärvi14:1319:48
Pyhäsalmi14:3420:09
Kiuruvesi14:5420:32
Runni15:0520:43
Iisalmi15:1820:55
TognummerHDM 494HDM 496
Skift
Iisalmi15:3521:28
Lapinlahti15:5221:44
Alapitkä16:09-
Siilinjärvi16:2322:06
Kuopio16:4222:24
TognummerIC 70IC 710
Rejsetid3:053:12

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska07:35
Kokkola08:15
Pännäinen08:31
Kauhava09:00
Seinäjoki09:26
Jalasjärvi09:49
Sisättö10:24
Tampere10:51
TognummerIC 36
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid8:00

Fredag den 24. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Iisalmi Kuopio

Ylivieska13:3719:12
Nivala13:5519:30
Haapajärvi14:1319:48
Pyhäsalmi14:3420:09
Kiuruvesi14:5420:32
Runni15:0520:43
Iisalmi15:1820:55
TognummerHDM 494HDM 496
Skift
Iisalmi15:3521:28
Lapinlahti15:5221:44
Alapitkä16:09-
Siilinjärvi16:2322:06
Kuopio16:4222:24
TognummerIC 70S 710
Rejsetid3:053:12

Ylivieska Tikkurila Kuopio

Ylivieska22:31
Kannus22:55
Kokkola23:31
Pännäinen23:53
Kauhava00:32
Lapua00:43
Seinäjoki01:15
Parkano02:05
Lielahti02:49
Tampere03:45
Toijala04:12
Hämeenlinna04:38
Riihimäki05:03
Tikkurila05:39
TognummerPYO 266
Skift
Tikkurila14:31
Lahti15:13
Kouvola15:50
Mäntyharju16:28
Mikkeli16:54
Pieksämäki17:37
Suonenjoki18:02
Kuopio18:30
TognummerS 67
Rejsetid19:59

Ylivieska Tampere Pieksämäki Kuopio

Ylivieska07:35
Kokkola08:15
Pännäinen08:31
Kauhava09:00
Seinäjoki09:26
Jalasjärvi09:49
Sisättö10:24
Tampere10:51
TognummerIC 36
Skift
Tampere12:12
Orivesi12:37
Jämsä13:12
Jyväskylä13:43
Hankasalmi14:08
Pieksämäki14:30
TognummerIC 143
Skift
Pieksämäki14:45
Suonenjoki15:08
Kuopio15:35
TognummerIC 65
Rejsetid8:00