Train O'Clock

Ylivieska til Hyvinkää Tog Køreplan

Find rejse

Lørdag den 18. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tikkurila Hyvinkää

Ylivieska10:30
Kannus10:52
Kokkola11:17
Pännäinen11:34
Härmä11:55
Kauhava12:05
Lapua12:14
Seinäjoki12:35
Peräseinäjoki12:52
Parkano13:14
Vahojärvi13:27
Tampere14:00
Tikkurila15:19
TognummerIC 38
Skift
Tikkurila15:24
Kerava15:33
Ainola15:37
Järvenpää15:40
Saunakallio15:43
Jokela15:49
Hyvinkää15:55
TognummerHL 9687
Linje
R
Rejsetid5:25

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska08:4812:5914:4116:34
Kokkola09:2713:3815:2117:13
Voltti---17:51
Pännäinen--15:38-
Jalasjärvi---18:49
Ratikylä---19:06
Vahojärvi---19:27
Kruunupyy09:38---
Ylivalli--16:52-
Parkano--17:09-
Seinäjoki10:3514:3816:2818:28
Peräseinäjoki10:5314:55--
Sisättö11:27-17:24-
Tampere11:5115:5117:5119:54
TognummerIC 22IC 24IC 26IC 34
Skift
Tampere12:0416:0418:0420:04
Lempäälä12:1616:1618:1620:16
Toijala12:2616:2818:2620:26
Hämeenlinna12:4716:4918:4720:47
Riihimäki13:0417:0619:0421:04
TognummerS 94S 86IC 146IC 186
Skift
Riihimäki13:2517:2519:2521:25
Hyvinkää13:3217:3219:3221:32
TognummerHL 9670HL 9696HL 9710HL 9724
Linje
R
R
R
R
Rejsetid4:444:334:514:58

Søndag den 19. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska08:4810:3012:5914:4116:34
Kannus-10:52---
Voltti----17:51
Kokkola09:2711:1713:3815:2117:13
Jalasjärvi----18:49
Ratikylä----19:06
Pännäinen-11:34-15:38-
Ylivalli---16:52-
Härmä-11:55---
Kauhava-12:05---
Lapua-12:14---
Kruunupyy09:38----
Seinäjoki10:3512:3514:3816:2818:28
Parkano-13:14-17:09-
Vahojärvi-13:27--19:27
Peräseinäjoki10:5312:5214:55--
Sisättö11:27--17:24-
Tampere11:5113:5515:5117:5119:54
TognummerIC 22IC 38IC 24IC 26IC 34
Skift
Tampere12:0414:0416:0418:0420:04
Lempäälä12:1614:1616:1618:1620:16
Toijala12:2614:2616:2818:2620:26
Hämeenlinna12:4714:4716:4918:4720:47
Riihimäki13:0415:0417:0619:0421:04
TognummerIC 94S 178IC 86IC 146IC 88
Skift
Riihimäki13:2515:2517:2519:2521:25
Hyvinkää13:3215:3217:3219:3221:32
TognummerHL 9670HL 9682HL 9696HL 9710HL 9724
Linje
R
R
R
R
R
Rejsetid4:445:024:334:514:58

Mandag den 20. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tikkurila Hyvinkää

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere12:00
Tikkurila13:19
TognummerIC 22
Skift
Tikkurila13:24
Kerava13:33
Ainola13:37
Järvenpää13:40
Saunakallio13:43
Jokela13:49
Hyvinkää13:55
TognummerHL 9675
Linje
R
Rejsetid5:07

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska07:3510:3012:5914:41
Kannus-10:52--
Kokkola08:1511:1713:3815:21
Pännäinen08:3111:34-15:38
Ylivalli---16:52
Härmä-11:55--
Kauhava09:0012:05--
Lapua-12:14--
Seinäjoki09:2612:3514:3816:28
Peräseinäjoki-12:5214:55-
Parkano-13:14-17:09
Vahojärvi-13:27--
Jalasjärvi09:49---
Sisättö10:24--17:24
Tampere10:5113:5515:5117:51
TognummerIC 36IC 38IC 24IC 26
Skift
Tampere11:0414:0416:0418:04
Lempäälä11:1614:1616:1618:16
Toijala11:2614:2616:2818:26
Hämeenlinna11:4714:4716:4918:47
Riihimäki12:0415:0417:0619:04
TognummerIC 142S 178IC 86IC 146
Skift
Riihimäki12:2515:2517:2519:25
Hyvinkää12:3215:3217:3219:32
TognummerHL 9662HL 9682HL 9696HL 9710
Linje
R
R
R
R
Rejsetid4:575:024:334:51

Tirsdag den 21. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tikkurila Hyvinkää

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere12:00
Tikkurila13:19
TognummerIC 22
Skift
Tikkurila13:24
Kerava13:33
Ainola13:37
Järvenpää13:40
Saunakallio13:43
Jokela13:49
Hyvinkää13:55
TognummerHL 9675
Linje
R
Rejsetid5:07

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska07:3510:3012:5914:41
Kannus-10:52--
Kokkola08:1511:1713:3815:21
Pännäinen08:3111:34-15:38
Ylivalli---16:52
Härmä-11:55--
Kauhava09:0012:05--
Lapua-12:14--
Seinäjoki09:2612:3514:3816:28
Peräseinäjoki-12:5214:55-
Parkano-13:14-17:09
Vahojärvi-13:27--
Jalasjärvi09:49---
Sisättö10:24--17:24
Tampere10:5113:5515:5117:51
TognummerIC 36IC 38IC 24IC 26
Skift
Tampere11:0414:0416:0418:04
Lempäälä11:1614:1616:1618:16
Toijala11:2614:2616:2818:26
Hämeenlinna11:4714:4716:4918:47
Riihimäki12:0415:0417:0619:04
TognummerIC 142S 178IC 86IC 146
Skift
Riihimäki12:2515:2517:2519:25
Hyvinkää12:3215:3217:3219:32
TognummerHL 9662HL 9682HL 9696HL 9710
Linje
R
R
R
R
Rejsetid4:575:024:334:51

Onsdag den 22. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tikkurila Hyvinkää

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere12:00
Tikkurila13:19
TognummerIC 22
Skift
Tikkurila13:24
Kerava13:33
Ainola13:37
Järvenpää13:40
Saunakallio13:43
Jokela13:49
Hyvinkää13:55
TognummerHL 9675
Linje
R
Rejsetid5:07

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska07:3510:3012:5914:41
Kannus-10:52--
Kokkola08:1511:1713:3815:21
Pännäinen08:3111:34-15:38
Ylivalli---16:52
Härmä-11:55--
Kauhava09:0012:05--
Lapua-12:14--
Seinäjoki09:2612:3514:3816:28
Peräseinäjoki-12:5214:55-
Parkano-13:14-17:09
Vahojärvi-13:27--
Jalasjärvi09:49---
Sisättö10:24--17:24
Tampere10:5113:5515:5117:51
TognummerIC 36IC 38IC 24IC 26
Skift
Tampere11:0414:0416:0418:04
Lempäälä11:1614:1616:1618:16
Toijala11:2614:2616:2818:26
Hämeenlinna11:4714:4716:4918:47
Riihimäki12:0415:0417:0619:04
TognummerIC 142S 178IC 86IC 146
Skift
Riihimäki12:2515:2517:2519:25
Hyvinkää12:3215:3217:3219:32
TognummerHL 9662HL 9682HL 9696HL 9710
Linje
R
R
R
R
Rejsetid4:575:024:334:51

Torsdag den 23. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tikkurila Hyvinkää

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere12:00
Tikkurila13:19
TognummerIC 22
Skift
Tikkurila13:24
Kerava13:33
Ainola13:37
Järvenpää13:40
Saunakallio13:43
Jokela13:49
Hyvinkää13:55
TognummerHL 9675
Linje
R
Rejsetid5:07

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska07:3510:3012:5914:41
Kannus-10:52--
Kokkola08:1511:1713:3815:21
Pännäinen08:3111:34-15:38
Ylivalli---16:52
Härmä-11:55--
Kauhava09:0012:05--
Lapua-12:14--
Seinäjoki09:2612:3514:3816:28
Peräseinäjoki-12:5214:55-
Parkano-13:14-17:09
Vahojärvi-13:27--
Jalasjärvi09:49---
Sisättö10:24--17:24
Tampere10:5113:5515:5117:51
TognummerIC 36IC 38IC 24IC 26
Skift
Tampere11:0414:0416:0418:04
Lempäälä11:1614:1616:1618:16
Toijala11:2614:2616:2818:26
Hämeenlinna11:4714:4716:4918:47
Riihimäki12:0415:0417:0619:04
TognummerIC 142S 178IC 86IC 146
Skift
Riihimäki12:2515:2517:2519:25
Hyvinkää12:3215:3217:3219:32
TognummerHL 9662HL 9682HL 9696HL 9710
Linje
R
R
R
R
Rejsetid4:575:024:334:51

Fredag den 24. maj 2024 kl. 07.00

Ylivieska Tikkurila Hyvinkää

Ylivieska08:48
Kokkola09:27
Kruunupyy09:38
Seinäjoki10:35
Peräseinäjoki10:53
Sisättö11:27
Tampere12:00
Tikkurila13:19
TognummerIC 22
Skift
Tikkurila13:24
Kerava13:33
Ainola13:37
Järvenpää13:40
Saunakallio13:43
Jokela13:49
Hyvinkää13:55
TognummerHL 9675
Linje
R
Rejsetid5:07

Ylivieska Tampere Riihimäki Hyvinkää

Ylivieska07:3510:3012:5914:41
Kannus-10:52--
Kokkola08:1511:1713:3815:21
Pännäinen08:3111:34-15:38
Ylivalli---16:52
Härmä-11:55--
Kauhava09:0012:05--
Lapua-12:14--
Seinäjoki09:2612:3514:3816:28
Peräseinäjoki-12:5214:55-
Parkano-13:14-17:09
Vahojärvi-13:27--
Jalasjärvi09:49---
Sisättö10:24--17:24
Tampere10:5113:5515:5117:51
TognummerIC 36IC 38IC 24IC 26
Skift
Tampere11:0414:0416:0418:04
Lempäälä11:1614:1616:1618:16
Toijala11:2614:2616:2818:26
Hämeenlinna11:4714:4716:4918:47
Riihimäki12:0415:0417:0619:04
TognummerIC 142S 178IC 86IC 146
Skift
Riihimäki12:2515:2517:2519:25
Hyvinkää12:3215:3217:3219:32
TognummerHL 9662HL 9682HL 9696HL 9710
Linje
R
R
R
R
Rejsetid4:575:024:334:51