Find rejse
Tog fra Nürnberg Hbf til Hamburg-Altona Togtider 19. maj 2024 kl. 16.00
16:33 | Nürnberg Hbf | 5:25 1 skift 16 stop ICE 584 InterCityExpress S3 Spor 6 | 5:25 | 1 skift 16 stop | ICE 584 InterCityExpress S3 Spor 6 | ICE 584 InterCityExpress Spor 6 | |
17:29 | Würzburg Hbf | ||||||
18:04 | Fulda Bahnhof | ||||||
18:36 | Kassel Bahnhof Wilhelmshöhe | ||||||
19:40 | Göttingen Bahnhof | ||||||
20:20 | Hannover Hauptbahnhof | ||||||
21:26 | Hamburg Harburg | ||||||
21:29 | Hamburg Harburg | S3 Spor 11 | |||||
21:34 | Hamburg Wilhelmsburg | ||||||
21:37 | Hamburg Veddel (BallinStadt) | ||||||
21:40 | Elbbrücken | ||||||
21:43 | Hamburg Hammerbrook (City Süd) | ||||||
21:46 | Hamburg Hbf | ||||||
21:49 | Hamburg Jungfernstieg | ||||||
21:51 | Hamburg Stadthausbrücke | ||||||
21:53 | Hamburg Landungsbrücken | ||||||
21:55 | Hamburg Reeperbahn | ||||||
21:57 | Hamburg Königstraße | ||||||
21:58 | Hamburg Altona |
17:05 | Nürnberg Hbf | 5:37 1 skift 13 stop ICE 704 InterCityExpress S2 Spor 7 | 5:37 | 1 skift 13 stop | ICE 704 InterCityExpress S2 Spor 7 | ICE 704 InterCityExpress Spor 7 | |
17:42 | Bamberg | ||||||
18:32 | Erfurt Hbf | ||||||
19:06 | Halle(Saale)Hbf | ||||||
19:23 | Bitterfeld | ||||||
20:17 | S Südkreuz Bhf (Berlin) | ||||||
20:38 | S+U Berlin Hauptbahnhof [Gleis 1-8] | ||||||
20:48 | S Spandau Bhf (Berlin) | ||||||
22:22 | Hamburg Hbf | ||||||
22:30 | Hamburg Hbf | S2 Spor 2 | |||||
22:33 | Hamburg Jungfernstieg | ||||||
22:35 | Hamburg Stadthausbrücke | ||||||
22:37 | Hamburg Landungsbrücken | ||||||
22:39 | Hamburg Reeperbahn | ||||||
22:41 | Hamburg Königstraße | ||||||
22:42 | Hamburg Altona |
17:32 | Nürnberg Hbf | 5:29 1 stop ICE 90 Donauwalzer Spor 7 | 5:29 | 1 stop | ICE 90 Donauwalzer Spor 7 | ICE 90 Donauwalzer Spor 7 | |
22:49 | Hamburg Hbf | ||||||
23:01 | Hamburg Altona |
18:05 | Nürnberg Hbf | 5:44 12 stop ICE 502 InterCityExpress Spor 6 | 5:44 | 12 stop | ICE 502 InterCityExpress Spor 6 | ICE 502 InterCityExpress Spor 6 | |
18:19 | Erlangen | ||||||
18:42 | Bamberg | ||||||
19:28 | Erfurt Hbf | ||||||
20:16 | Leipzig Hbf | ||||||
20:48 | Lutherstadt Wittenberg Hbf | ||||||
21:25 | S Südkreuz Bhf (Berlin) | ||||||
21:38 | S+U Berlin Hauptbahnhof [Gleis 1-8] | ||||||
21:48 | S Spandau Bhf (Berlin) | ||||||
22:29 | Wittenberge, Bahnhof | ||||||
22:48 | Ludwigslust Bahnhof | ||||||
23:37 | Hamburg Hbf | ||||||
23:41 | Hamburg Dammtor (Messe/CCH) | ||||||
23:49 | Hamburg Altona |
18:33 | Nürnberg Hbf | 5:35 1 skift 11 stop ICE 582 InterCityExpress S3 Spor 6 | 5:35 | 1 skift 11 stop | ICE 582 InterCityExpress S3 Spor 6 | ICE 582 InterCityExpress Spor 6 | |
19:28 | Würzburg Hbf | ||||||
20:04 | Fulda Bahnhof | ||||||
20:36 | Kassel Bahnhof Wilhelmshöhe | ||||||
21:40 | Göttingen Bahnhof | ||||||
22:20 | Hannover Hauptbahnhof | ||||||
23:39 | Hamburg Hbf | ||||||
23:56 | Hamburg Hbf | S3 Spor 1 | |||||
23:59 | Hamburg Jungfernstieg | ||||||
00:01 | Hamburg Stadthausbrücke | ||||||
00:03 | Hamburg Landungsbrücken | ||||||
00:05 | Hamburg Reeperbahn | ||||||
00:07 | Hamburg Königstraße | ||||||
00:08 | Hamburg Altona |
19:06 | Nürnberg Hbf | 5:42 1 skift 11 stop ICE 702 InterCityExpress ICE 700 InterCityExpress Spor 6 | 5:42 | 1 skift 11 stop | ICE 702 InterCityExpress ICE 700 InterCityExpress Spor 6 | ICE 702 InterCityExpress Spor 6 | |
19:42 | Bamberg | ||||||
20:32 | Erfurt Hbf | ||||||
21:06 | Halle(Saale)Hbf | ||||||
21:23 | Bitterfeld | ||||||
22:17 | S Südkreuz Bhf (Berlin) | ||||||
22:22 | S+U Berlin Hauptbahnhof [Gleis 1-8] | ||||||
22:38 | S+U Berlin Hauptbahnhof [Gleis 1-8] | ICE 700 InterCityExpress Spor 7 | |||||
22:48 | S Spandau Bhf (Berlin) | ||||||
23:29 | Wittenberge, Bahnhof | ||||||
23:47 | Ludwigslust Bahnhof | ||||||
00:35 | Hamburg Hbf | ||||||
00:39 | Hamburg Dammtor (Messe/CCH) | ||||||
00:48 | Hamburg Altona |
19:34 | Nürnberg Hbf | 5:36 1 skift 13 stop ICE 782 InterCityExpress S1 Spor 7 | 5:36 | 1 skift 13 stop | ICE 782 InterCityExpress S1 Spor 7 | ICE 782 InterCityExpress Spor 7 | |
20:28 | Würzburg Hbf | ||||||
21:04 | Fulda Bahnhof | ||||||
21:36 | Kassel Bahnhof Wilhelmshöhe | ||||||
22:45 | Göttingen Bahnhof | ||||||
23:21 | Hannover Hauptbahnhof | ||||||
00:14 | Lüneburg | ||||||
00:32 | Hamburg Harburg | ||||||
00:44 | Hamburg Hbf | ||||||
00:58 | Hamburg Hbf | S1 Spor 1 | |||||
01:01 | Hamburg Jungfernstieg | ||||||
01:03 | Hamburg Stadthausbrücke | ||||||
01:05 | Hamburg Landungsbrücken | ||||||
01:07 | Hamburg Reeperbahn | ||||||
01:09 | Hamburg Königstraße | ||||||
01:10 | Hamburg Altona |
20:06 | Nürnberg Hbf | 10:42 5 skift 43 stop ICE 500 InterCityExpress ICE 101 InterCityExpress RE3 RE3 RB31 S3 Spor 6 | 10:42 | 5 skift 43 stop | ICE 500 InterCityExpress ICE 101 InterCityExpress RE3 RE3 RB31 S3 Spor 6 | ICE 500 InterCityExpress Spor 6 | |
20:20 | Erlangen | ||||||
20:43 | Bamberg | ||||||
21:28 | Erfurt Hbf | ||||||
22:16 | Leipzig Hbf | ||||||
22:34 | Bitterfeld | ||||||
00:01 | S Südkreuz Bhf (Berlin) | ||||||
00:06 | S+U Berlin Hauptbahnhof [Gleis 1-8] | ||||||
00:22 | S+U Berlin Hauptbahnhof | ICE 101 InterCityExpress Spor 13 | |||||
00:29 | S+U Zoologischer Garten Bhf (Berlin) | ||||||
00:41 | S Wannsee Bhf (Berlin) | ||||||
00:49 | S Potsdam Hauptbahnhof | ||||||
01:08 | Brandenburg, Hauptbahnhof | ||||||
01:48 | Magdeburg Hbf | ||||||
02:36 | Braunschweig, Hauptbahnhof | ||||||
03:09 | Hannover Hauptbahnhof | ||||||
03:48 | Hannover Hauptbahnhof | RE3 Spor 8 | |||||
03:56 | Langenhagen/Bahnhof Mitte | ||||||
04:01 | Isernhagen HB Bahnhof | ||||||
04:05 | Großburgwedel Bahnhof | ||||||
04:18 | Celle Bahnhof | ||||||
04:27 | Eschede Eschede Bahnhof,Eschede | ||||||
04:34 | Unterlüß Bahnhof | ||||||
04:41 | Suderburg Bahnhof | ||||||
04:49 | Uelzen | ||||||
05:01 | Uelzen | RE3 Spor 103 | |||||
05:09 | Bad Bevensen Bahnhof | ||||||
05:15 | Bienenbüttel Bahnhof | ||||||
05:24 | Lüneburg | ||||||
05:32 | Lüneburg | RB31 Spor 3 | |||||
05:38 | Bardowick | ||||||
05:43 | Radbruch | ||||||
05:48 | Winsen(Luhe) | ||||||
05:52 | Ashausen | ||||||
05:56 | Stelle | ||||||
06:00 | Maschen | ||||||
06:04 | Meckelfeld | ||||||
06:08 | Hamburg Harburg | ||||||
06:19 | Hamburg Harburg | S3 Spor 11 | |||||
06:24 | Hamburg Wilhelmsburg | ||||||
06:27 | Hamburg Veddel (BallinStadt) | ||||||
06:30 | Elbbrücken | ||||||
06:33 | Hamburg Hammerbrook (City Süd) | ||||||
06:36 | Hamburg Hbf | ||||||
06:39 | Hamburg Jungfernstieg | ||||||
06:41 | Hamburg Stadthausbrücke | ||||||
06:43 | Hamburg Landungsbrücken | ||||||
06:45 | Hamburg Reeperbahn | ||||||
06:47 | Hamburg Königstraße | ||||||
06:48 | Hamburg Altona |
21:01 | Nürnberg Hbf | 9:47 6 skift 48 stop ICE 1018 InterCityExpress RE30 ICE 101 InterCityExpress RE3 RE3 RB31 S3 Spor 4 | 9:47 | 6 skift 48 stop | ICE 1018 InterCityExpress RE30 ICE 101 InterCityExpress RE3 RE3 RB31 S3 Spor 4 | ICE 1018 InterCityExpress Spor 4 | |
22:11 | Erfurt Hbf | ||||||
22:38 | Halle(Saale)Hbf | ||||||
00:08 | Halle(Saale)Hbf | RE30 Spor 12 D-F | |||||
00:13 | Zöberitz | ||||||
00:18 | Niemberg | ||||||
00:23 | Stumsdorf | ||||||
00:27 | Weißandt-Gölzau | ||||||
00:30 | Arensdorf(Köthen) | ||||||
00:36 | Köthen | ||||||
00:43 | Wulfen(Anh) | ||||||
00:48 | Sachsendorf(Calbe) | ||||||
00:52 | Calbe(Saale) Ost | ||||||
00:57 | Gnadau | ||||||
00:59 | Schönebeck-Felgeleben | ||||||
01:02 | Schönebeck(Elbe) | ||||||
01:07 | Magdeburg Südost | ||||||
01:11 | Magdeburg-Buckau | ||||||
01:14 | Magdeburg Hbf | ||||||
01:48 | Magdeburg Hbf | ICE 101 InterCityExpress Spor 8 | |||||
02:36 | Braunschweig, Hauptbahnhof | ||||||
03:09 | Hannover Hauptbahnhof | ||||||
03:48 | Hannover Hauptbahnhof | RE3 Spor 8 | |||||
03:56 | Langenhagen/Bahnhof Mitte | ||||||
04:01 | Isernhagen HB Bahnhof | ||||||
04:05 | Großburgwedel Bahnhof | ||||||
04:18 | Celle Bahnhof | ||||||
04:27 | Eschede Eschede Bahnhof,Eschede | ||||||
04:34 | Unterlüß Bahnhof | ||||||
04:41 | Suderburg Bahnhof | ||||||
04:49 | Uelzen | ||||||
05:01 | Uelzen | RE3 Spor 103 | |||||
05:09 | Bad Bevensen Bahnhof | ||||||
05:15 | Bienenbüttel Bahnhof | ||||||
05:24 | Lüneburg | ||||||
05:32 | Lüneburg | RB31 Spor 3 | |||||
05:38 | Bardowick | ||||||
05:43 | Radbruch | ||||||
05:48 | Winsen(Luhe) | ||||||
05:52 | Ashausen | ||||||
05:56 | Stelle | ||||||
06:00 | Maschen | ||||||
06:04 | Meckelfeld | ||||||
06:08 | Hamburg Harburg | ||||||
06:19 | Hamburg Harburg | S3 Spor 11 | |||||
06:24 | Hamburg Wilhelmsburg | ||||||
06:27 | Hamburg Veddel (BallinStadt) | ||||||
06:30 | Elbbrücken | ||||||
06:33 | Hamburg Hammerbrook (City Süd) | ||||||
06:36 | Hamburg Hbf | ||||||
06:39 | Hamburg Jungfernstieg | ||||||
06:41 | Hamburg Stadthausbrücke | ||||||
06:43 | Hamburg Landungsbrücken | ||||||
06:45 | Hamburg Reeperbahn | ||||||
06:47 | Hamburg Königstraße | ||||||
06:48 | Hamburg Altona |
Rejsetid
Rejsetiden mellem Nürnberg Hbf og Hamburg-Altona er 5:04